Prawie dekada upłynęła od momentu, gdy mieszkańcy powiatu brodnickiego po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w Dniach Energii Odnawialnej. Przez ten czas impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy zapracowała na miano marki będącej znakiem firmowym Powiatu Brodnickiego.   


W dniach 4-5 października odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy, na którą zaprasza mieszkańców powiatu starosta Piotr Boiński. Patronat honorowy nad X Dniami Energii Odnawialnej, w roku 20-lecia Powiatu Brodnickiego, objęli: Marszałek Województwa Piotr Całbecki, oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober.  

Ideą przyświecającą organizatorom imprezy jest troska o zasoby natury, czyste środowisko oraz popularyzacja oszczędzania energii poprzez wykorzystywanie jej odnawialnych źródeł.

W ramach tegorocznych Dni odbędzie się seminarium w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Brodnicy (4 października) oraz w Zakładzie Aktywności Zawodowej (5 października). Będzie można wysłuchać m.in. wykładów na temat sposobów pozyskiwania i wykorzystania energii odnawialnej. Szczegóły na plakacie poniżej.