„Twoje światła Nasze bezpieczeństwo”- pod takim hasłem brodniccy policjanci, przy współpracy z właścicielami stacji diagnostycznych przeprowadzili działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Diagnostycy w siedmiu stacjach na terenie powiatu w minioną sobotę dokonywali kompleksowego sprawdzenia sprawności i ustawienia świateł. Kolejne działania już 7 listopada.

O samochód należy dbać cały rok, ale aby zimowa podróż była bezpieczna powinniśmy szczególnie zainteresować się stanem technicznym naszego pojazdu. Wielu osobom, pojazd jest niezbędny do pracy, wielu też kierowców decyduje się na dłuższe podróże w okresie przedświątecznym. Dlatego warto zadbać o bezpieczeństwo na drodze.
W sobotę 24 października w siedmiu stacjach diagnostycznych na terenie powiatu brodnickiego, zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Twoje światła Nasze bezpieczeństwo”. Działania te, wpisały się już do tradycji brodnickiej komendy i mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Każdy chętny kierowca, mógł przyjechać tego dnia do jednej z siedmiu stacji diagnostycznej i dokonać dokładnego sprawdzenia i ustawienia świateł. Z darmowych usług stacji skorzystało 38 kierowców. Kolejne działania zostaną przeprowadzone 7 listopada.

Stacje biorące udział w działaniach:

- Stacja Kontroli Pojazdów, przy ul. Sienkiewicza 23 (straż pożarna),

- T-Service Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów , przy ul. 18 Stycznia 74,

- Kamiński i Spółka, Karbowo ul. Olsztyńska 5,

- Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PKS, przy ul. Podgórnej 66a,

- Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Neo-System przy ul. Podgórnej 67a,

- Stacja Kontroli Pojazdów SKR w Jabłonowie, przy ul. Przemysłowej 17,

- Stacja Kontroli Pojazdów Autoserwis Buchalscy, Piecewo ul. Wrzosowa 1/17a.Dni są coraz krótsze, na drogach robi się ślisko i pojawiają się mgły. Zadbaj i Ty o bezpieczeństwo swoje, pasażerów których przewozisz i innych użytkowników dróg! Zapraszamy!

To nic nie kosztuje.