Policjantka z brodnickiej komendy w ramach działań profilaktycznych spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej z Jastrzębia.

Podczas pogadanki funkcjonariuszka rozmawiała o bezpiecznych zachowaniach podczas zbliżających się wakacji oraz o konsekwencjach prawnych za popełniane czyny. 

Brodnicka policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu. Podczas prelekcji policjantka przypomniała uczniom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych i o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Funkcjonariuszka przypomniała również o konieczności noszenia kamizelek i elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami po zmierzchu. Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się jak zachowywać się nad wodą, aby do kąpieli wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminu i znaków ustawionych na plażach. Policjantka rozmawiała również o agresji w sieci, przemocy i o konsekwencjach prawnych osób nieletnich. Na koniec były życzenia bezpiecznych i wesołych wakacji.