Weekendowy wysyp nietrzeźwych kierujących

1. Weekendowy wysyp nietrzeźwych kierujących

Brodniccy policjanci w miniony weekend zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierowców, poruszających się po drogach naszego powiatu. Wszyscy to mężczyźni. Każdemu z nich grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Pierwszy z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany w godzinach popołudniowych w miniony piątek (23.07.21) na terenie Pokrzydowa. 44-latek kierując nissanem primera miał 0,65 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierowca wpadł w ręce policjantów w sobotni wieczór (24.07.21) w miejscowości Szczepanki. 55-letni kierowca pojazdu marki hyundai miał w organizmie nieco więcej, bo już 1,50 promila alkoholu. Jeszcze tego samego dnia ok.  godz.: 23:00 w miejscowości Zbiczno ujawniono kolejnego kierującego pod wpływem alkoholu mężczyznę, tym razem był to motorowerzysta. 52-letni mieszkaniec naszego powiatu miał już 2 promile alkoholu w organizmie. Następnie w nocy z soboty na niedzielę (25.07.21) na ulicy Strzeleckiej w Brodnicy zatrzymano do kontroli pojazd marki fiat punto. Jak się okazało, jego 21-letni kierowca również znajdował się w stanie nietrzeźwości i miał 1,45 promila alkoholu w organizmie. Ostatni z zatrzymanych nietrzeźwych kierowców osiągnął najwyższy niechlubny rezultat, a mianowicie 2,10 promila alkoholu w organizmie. 54-latek praktycznie w samo niedzielne południe (25.07.21), poruszał się ulicą Sądową w Brodnicy pojazdem marki volvo. Policjanci przypominają, iż prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest nie tylko przestępstwem za które grozi surowa odpowiedzialność karna, ale jest również wyjątkowo nieodpowiedzialnym zachowaniem, które stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.    

 
2. Dzień Św. Krzysztofa - Dniem Bezpiecznego Kierowcy

Dzień 25 lipca jest dniem św. Krzysztofa – patrona kierowców. Tego samego dnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji w minioną niedzielę, funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy, prowadzili działania profilaktyczne pod hasłem „Jedź bezpiecznie, trzeźwo, z głową”.

Od 2006 roku w Polsce dzień 25 lipca znany jest jako „Dzień Bezpiecznego Kierowcy”. Tego właśnie dnia przypada dzień św. Krzysztofa czyli patrona kierowców. Z tej okazji funkcjonariusze policji w całym kraju przypominają kierowcom o zachowaniu rozwagi i ostrożności na drodze, a także
o obowiązku przestrzegania przepisów drogowych.

Wczoraj (25.07.21) policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy prowadzili działania profilaktyczne pod hasłem „Jedź bezpiecznie, trzeźwo, z głową”. Przy okazji kontroli drogowych wręczano kierującym pakiety profilaktyczne, ufundowane przez Urząd Miejski w Brodnicy. Były to między innymi jednorazowe alkotesty, bryloki odblaskowe, kamizelki odblaskowe, zapachy do samochodu czy też piłeczki antystresowe. Na pakietach umieszczone były hasła: „Bo życie jest lepsze niż picie” oraz „Bezpieczny kierowca”. W trakcie kontroli drogowych przypominano również kierowcom o zasadach ruchu panujących na drodze. Z okazji „Dnia Bezpiecznego Kierowcy” policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy życzą wszystkim uczestnikom ruchu drogowego bezpiecznej drogi.