Dzielnicowy z Górzna asp. Daniel Gościński w ramach akcji „Świeć przykładem” na specjalne zaproszenie przedszkolaków z Brodnicy, wziął udział w spotkaniu z najmłodszymi użytkownikami dróg.

Funkcjonariusz omówił z dziećmi zasady poruszania się po drogach, bezpieczeństwa w domu i przedszkolu. Maluchy otrzymały od dzielnicowego elementy odblaskowe oraz mogły posłuchać i zobaczyć z bliska, jak wygląda służba policjanta.

W ramach akcji „Świeć przykładem” dzielnicowy z Górzna asp. Daniel Gościński gościł wczoraj (6.10.) w Przedszkolu nr 6 przy ul. Batalionów Chłopskich w Brodnicy. Tematem przewodnim wczorajszego spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, w przedszkolu i domu. Wizyta była także okazją do opowiedzenia przedszkolakom o ciężkiej służbie policjantów. Dzielnicowy opowiadali najmłodszym, że policjant to przyjaciel wszystkich dzieci, który zawsze chętnie służy pomocą. Dzieci z przedszkola z dużym zaciekawieniem słuchali informacji przekazywanych przez pana w mundurze. W czasie wizyty dzieci mogły wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu oraz zobaczyć podstawowy sprzęt jakim dysponują policjanci w codziennej służbie. Maluchy otrzymały od dzielnicowego elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze. Wizyta dzielnicowego okazała się wielką atrakcją i przebiegła w bardzo miłej atmosferze.