Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji pokrzywdzonego policjanci z Brodnicy zatrzymali złodzieja jeszcze tego samego dnia, w którym doszło do kradzieży.

Przestępcą okazał się 35-letni mieszkaniec Grudziądza. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili przy nim nie tylko skradzione narzędzia, ale również inne łupy. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony wtorek (24.05.) po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z brodnickich marketów doszło do kradzieży wkrętarki oraz zakrętarki udarowej. Pokrzywdzony ujawnił przestępstwo w trakcie przeglądania nagrania z monitoringu sklepowego. Chwilę później, na ulicy Sądowej w Brodnicy, zauważył mężczyznę, którego zarejestrowała kamera, o czym natychmiast poinformował policję. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali wskazanego złodzieja, którym okazał się 35-letni mieszkaniec Grudziądza. Mężczyzna miał przy sobie skradzione elektronarzędzia. Dodatkowo, podczas przeszukania, mundurowi znaleźli przy nim inne różnego rodzaju przedmioty: słuchawki bluetooth, mysz bezprzewodową i odtwarzacze multimedialne, a także buty sportowe jednej z popularnych marek. Jak się okazało wszystko zostało skradzione kilka godzin wcześniej ze sklepów znajdujących się na terenie brodnickiej galerii. Wartość odzyskanych łupów przekroczyła kwotę dwóch tysięcy złotych. 35-latek został zatrzymany i przetransportowany do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci dziękują za wzorową postawę pokrzywdzonego, dzięki któremu złodziej szybko został zatrzymany i odzyskano nie tylko jego własność ale również mienie innych pokrzywdzonych.