W ciągu ostatnich kilku dni, na terenie powiatu brodnickiego policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów.

Wszyscy są mieszkańcami naszego powiatu. Za popełnione wykroczenie każdy z nich otrzymał wysoki mandat w wysokości 2500 złotych.

W ubiegły czwartek (02.06.) w godzinach popołudniowych w miejscowości Strzygi, dzielnicowy brodnickiej komendy zatrzymał do kontroli rowerzystę. Jak się okazało, 42-letni mężczyzna kierował jednośladem „na podwójnym gazie”. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Rowerzysta był już znany policji, kilka tygodni wcześniej popełnił te samo wykroczenie. Zarówno poprzednia, jak i obecna interwencja zakończyła się dla niego mandatem karnym, w niebagatelnej kwocie 2500 złotych.

Podobny efekt przyniosła kontrola rowerzysty, dokonana w piątek (03.06.) w miejscowości Sumin. 46-letni mieszkaniec naszego powiatu był nietrzeźwy, badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ten cyklista także był już karany za tego typu wykroczenie. Nie wyciągnął jednak właściwych wniosków z poprzedniej interwencji, dlatego też otrzymał kolejny mandat w wysokości 2500 złotych.

Trzeci z ujawnionych, nietrzeźwych rowerzystów, jechał wczoraj (05.06.) w godzinach porannych krajową „piętnastką”. Do kontroli został zatrzymany w miejscowości Małki. Jak się okazało 54-latek „wydmuchał” ponad 3 promile. Niechlubny rekordzista także otrzymał wysoką grzywnę w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że prowadzenie w stanie nietrzeźwości pojazdu innego niż mechaniczny (w tym przypadku roweru), jest zagrożone karą aresztu lub grzywną nie mniejszą niż 2500 złotych. W przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, można również orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne.