Plastik wynaleziono już ponad 200 lat temu, jednak dopiero  w 1970 roku butelki plastikowe zaczęto produkować na masową skalę. Działania te mają ogromny wpływ na środowisko naturalne, ponieważ surowiec - plastik może rozkładać się nawet 600-1000 lat. Przed wyrzuceniem butelki do śmietnika warto ją odkręcić, ponieważ nakrętki plastikowe można zbierać i sprzedać w miejscu, jakim jest skup nakrętek! Nie wyrzucaj zakręconej butelki!

Dlaczego warto zbierać nakrętki plastikowe?

Plastikowe butelki składają się z dwóch części, mianowicie nakrętki i butelki (naczynia). Produkt w całości jest trudny w utylizacji, dlatego też zaleca się rozdzielanie ich przed wyrzuceniem do śmietnika. Plastikowe nakrętki przyjmuje skup nakrętek. Warto również przekonać się, dlaczego zbieramy nakrętki? Nakrętki zbierane są osobno, gdyż wymagają one specjalnego recyklingu. Należy także podkreślić, że butelka bez nakrętki plastikowej jest łatwiejsza w utylizacji. Dodatkowo produkowane są one z różnego rodzaju tworzyw, co także ma wpływ na recykling.

Zbieranie nakrętek jest nie tylko ekologiczne, ale wiąże się także z troską o drugiego człowieka. Wielokrotnie zbiórki nakrętek związane są z działaniami charytatywnymi, które wspierają osoby w każdym wieku. Działania te skutecznie pomagają najbardziej potrzebującym pomocy. Dlatego też zbierając nakrętki można w prosty, ale i skuteczny sposób pomagać!

Plastikowe zakrętki, a środowisko naturalne

Skup nakrętek plastikowych to miejsce, w którym przyjmuje się zebrane wcześniej nakrętki. Produkt ten można w pełni poddać recyklingowi, dlatego warto je odkręcić od butelki przed wyrzuceniem. Warto również podkreślić, że nakrętki w skupie są ważone. Uzyskane w ten sposób pieniądze wspierają zakup sprzętu medycznego, który jest niezwykle ważnym elementem w życiu osób zmagających się z niepełnosprawnością. Nakrętki wykorzystuje się do wyprodukowania nowych przedmiotów codziennego użytku. Wśród tych produktów można wymienić między innymi: wiadra, skrzynki, doniczki, opakowania, obudowy do sprzętów elektronicznych i wiele więcej.

Same nakrętki można szybciej przetworzyć, dlatego warto je odkręcić od butelki. To ekologiczne podejście wspiera także działania charytatywne, które organizowane są przez różnego rodzaju organizacje, szkoły lub inne instytucje. Przekonaj się, że dbanie o środowisko zaczyna się od małych rzeczy - nakrętek. Zacznij zbierać nakrętki i nie wyrzucaj ich! W ten sposób niszczysz środowisko naturalne, na czym cierpi człowiek, rośliny i zwierzęta.