Pijani kierowcy na drodze stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko swojego ale i innych użytkowników dróg. Obywatelską postawą wykazała się mieszkanka Jabłonowa Pomorskiego, które zabrała kluczyki od auta pijanemu kierowcy i powiadomiła policjantów.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.06.) kilka minut po godz. 12.00. Do brodnickiego dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, że pod jednym ze sklepów w Jabłonowie Pomorskiem kobieta ujęła nietrzeźwego kierującego. Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol policjantów. W rozmowie ze zgłaszającą funkcjonariusze ustalili, że kobieta usłyszała huk, po czym wyszła z budynku sprawdzić co się stało. Okazało się, że pod sklep na jednej z ulic Jabłonowa, podjechał  vw golf, którego kierowca był pod znacznym wpływem alkoholu. Kobieta zabrała kierowcy kluczyki od samochodu i wezwała na miejsce patrol. Po badaniu stanu trzeźwości, okazało się, że 67-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a chwilę wcześniej uderzył w znak drogowy. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Dzisiaj zostanie przesłuchany. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mimo wielu apeli i informacji pojawiających się w prasie, nadal nie brakuje kierowców, którzy wsiadają za kierownicę w stanie nietrzeźwości.
Policjanci apelują!

Nie bądźmy obojętni, kiedy widzimy nietrzeźwego kierowcę. Nasza reakcja na takie zachowanie może zapobiec tragedii. Każda informacja, która dociera do policjantów dotycząca niebezpieczeństwa na drodze, będzie traktowana przez funkcjonariuszy priorytetowo  oraz z pełną surowością. Gratulujemy zgłaszającej wzorowej postawy, dzięki której być może nie doszło do żadnej tragedii.

KPP Brodnica