4 różne trasy o różnym stopniu trudności, darmowe zawody dla przedszkolaków z Rybką MiniMini i prestiżowy tytuł Najlepszego Zawodnika Brodnicy – to wszystko przygotował wybitny kolarz oraz zwycięzca Tour de Pologne Cezary Zamana wraz z Burmistrzem Brodnicy. Razem zapraszają w niedzielę 30 czerwca na Cisowianka Mazovia MTB Marathon.
 


Po zakończeniu swojej pięknej sportowej kariery Cezary Zamana postanowił rozpowszechniać wśród Polaków jazdę na rowerze. Mając przejechane osiemset tysięcy kilometrów i starty w wielu prestiżowych wyścigach, ten kolarz jak nikt inny zna zalety płynące z aktywności fizycznej. Do jazdy zachęca już od 15 lat, organizując cenione w całym kraju maratony MTB. Do Brodnicy zawita wraz ze swoim zespołem w ostatnią czerwcową niedzielę. Jakie atrakcje szykuje?

Rybka MiniMini czeka na przedszkolaków
Cezary Zamana zaprasza wszystkie pełne energii maluchy do startu w darmowych zawodach, które w Brodnicy zorganizuje słynna z telewizji Rybka MiniMini. Codziennie na ekranach telewizorów oglądają ją dziesiątki tysięcy dzieciaków. 30 czerwca będzie można spotkać się z nią osobiście i przejechać przygotowaną przez nią trasę. Dzieci będą podzielone na kategorie wiekowe, by było sprawiedliwie, a na każdego uczestnika czeka pamiątkowy dyplom.

Młodzieżowa rywalizacja
Dla nieco starszych zawodników Cezary Zamana przygotował sześciokilometrową trasę Hobby. „To znakomita okazja, by zakosztować prawdziwej rywalizacji i zrobić pierwsze kroki w świecie zawodów MTB” – przekonuje dyrektor sportowy Mazovii. Jednocześnie zapewnia, że czekająca na młodzież trasa jest w pełni bezpieczna. Młodych zawodników dopingować będą nie tylko rodzice oraz najbliżsi, ale także marka GO Sport. Przygotowała ona upominki dla 10 młodzieżowych zawodników. Wygrać będzie można także upominki ufundowane przez Bokserska Autoserwis.

Zróżnicowane wyzwania
A co czeka dorosłych, którzy 30 czerwca zameldują się na plaży nad jeziorem Niskie Brodno? Najbardziej wprawieni zawodnicy docenią moc sportowych atrakcji i cały wachlarz wyzwań czyhających na dystansie ½ Pro (45 kilometrów) oraz Pro (68 kilometrów). To tam będzie trzeba wykazać się największą wytrzymałością, siłą w nogach i odpowiednią strategią w głowie. Kolarski zmysł Cezarego Zamany i jego sportowe doświadczenie wywiezione z zawodowego peletonu pozwoliły mu na przygotowanie tras, które na długo zapadają w pamięć. Kolorytu zmaganiom doda odcinek specjalny Continental, czyli specjalnie wyznaczony fragment trasy, za którego pokonanie w najkrótszym czasie przysługiwać będzie voucher na zakup motoryzacyjnych produktów firmy Continental.
Mniej doświadczeni zawodnicy, preferujący rekreację nad twardą, sportową rywalizację poczują się jak w siódmym niebie, pokonując dystans Fit (20 kilometrów). „Jestem przekonany, że trasa ta spodoba się zwłaszcza paniom oraz starszym mieszkańcom Brodnicy, na których udział w niedzielnym maratonie także liczę” – deklaruje Cezary Zamana.
W trosce o komfort i bezpieczeństwo zawodników, peleton na dystans Fit wyruszy odpowiednio wcześniej niż ½ Pro oraz Pro.

Zaplecze na mistrzowskim poziomie
Jak przystało na zawodowca, Cezary Zamana doskonale wie, jak powinno wyglądać profesjonalne zaplecze maratonu MTB. W sobotę, dzień przed zawodami na oficjalnym fan page’u zawodów (fb.com/mazoviamtb/) ogłoszone zostanie najlepsze ciśnienie do opon. W niedzielę, w miasteczku rowerowym będzie można dopompować opony do odpowiednich wartości. Ze wsparcia Continental będzie można także skorzystać na trasie: na każdym bufecie dostępne będą dętki tej firmy oraz stacjonarne pompki, umożliwiające szybkie usunięcie kapcia.
Doraźny i darmowy serwis rowerowy świadczyć będzie w miasteczku rowerowym zespół specjalistów AJs Fenwicks, pomagając w regulacji przerzutek czy naciągu linek.
O nawodnienie zawodników zadba tytularny sponsor cyklu – Cisowianka. Tej orzeźwiającej i zdrowej wody starczy dla każdego. Każdy zawodnik będzie mógł także posilić się: na trasie rozstawione będą bufety z żelami, owocami i izotonikami od Nutrend, a po powrocie w miasteczku czekać będzie ciepłe regeneracyjne danie oraz owoce i ciasta.

Silna motywacja
O jak najlepszy wynik warto postarać się z kilku powodów. Po pierwsze, na każdym z czterech dystansów prowadzona będzie klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Brodnicy (z podziałem na płeć). To prestiżowy i dający powody do dumy tytuł. Po drugie, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary. Po trzecie, sponsorzy i partnerzy Cisowianka Mazovia MTB Marathon przygotowali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy OPEN każdego z 3 dystansów otrzymają bony o wartości 50 zł (Fit), 75zł (1/2 Pro) i 100 zł (Pro), na usługi w serwisie Alltop Auto Instalacje Gazowe.
Firma Inter Pack ufundowała jeden ze swoich flagowych uchwytów – Lotos, z którym do domu wróci jeden z zawodników.
Maraton w Brodnicy będzie także pierwszą potyczką w ramach Continental MTB Kujawy i Pomorze.

Mocna drużyna
Współorganizatorem Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Brodnicy jest Urząd Miejski Brodnica oraz Kolarski Klub Sportowy Masters Brodnica. Burmistrz Miasta Brodnica objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem. Partnerem imprezy jest Nadleśnictwo Brodnica.

Zawody na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.

CEZARY ZAMANA
Jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy, który w historii polskiego sportu zapisał się wytrwałością, śmiałą i odważną jazdą oraz wielkim hartem ducha, pozwalającym mu triumfować w walce o najcenniejsze tytuły.
Spośród wielu zwycięstw Cezarego Zamany, wymienić należy te najważniejsze: triumf na etapie Criterium du Dauphine Libere (1993), pierwsze miejsce w klasyfikacji Memoriału Henryka Łasaka (1999, 2002 i 2003), wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala (2000) oraz Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2005), a także indywidualne Mistrzostwo Polski w kolarstwie (1999) i pierwsze miejsce w Tour de Pologne (2003).
Po zakończeniu zawodowej kariery Cezary Zamana nie zerwał z rowerem. Zaczął dzielić się swoją pasją z innymi, skutecznie upowszechniając kolarstwo górskie oraz szosowe poprzez organizację cyklów maratonów MTB i wyścigów kolarskich.

CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON
Stworzony przez Cezarego Zamanę cykl maratonów MTB przeznaczony dla wszystkich poszukujących sportowych emocji na najwyższym poziomie. Starannie dobrane lokalizacje na terenie całej Polski, świetnie zaprojektowane trasy na czterech dystansach (Hobby, Fit, ½ Pro i Pro) oraz darmowe wyścigi dla przedszkolaków czynią z każdego maratonu Mazovii wyśmienitą imprezę dla całej rodziny. Do jazdy w peletonie Cezarego Zamany zachęcają także atrakcyjne nagrody oraz fantastyczna atmosfera panująca w rowerowym miasteczku Mazovii.


BRODNICA CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Miasteczko rowerowe: przy plaży nad jeziorem Niskie Brodno (przy ul. Wczasowej)

Sobota 29 czerwca
15.00-17.00 - zapisy w Biurze Zawodów

Niedziela 30 czerwca
8.00-10.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Hobby
9.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów dla dystansu Fit
10:00-11.30 - zapisy w Biurze zawodów dla dystansów ½Pro i Pro
10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów
10.30 - start dystansu Hobby
11.00 - odbiór nagród z konkursów organizowanych na Facebooku cyklu
11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit
11.40 - start dystansu Fit
11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro
12.00 - start dystansów ½Pro i Pro
12.10 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników z dystansu Hobby)
13.15 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców
14.15 - dekoracja dystansu ½Pro i klasyfikacji mieszkańców
15.15 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców (konkurs dla uczestników dystansów Fit, ½Pro, Pro)
16.00 - zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

Program zawodów MiniMini + Mazovia
10.00-12.00 - zapisy w biurze zawodów
12.05 - odprawa techniczna
12.10 - start zawodów według kategorii
13.00 - wręczanie upominków dzieciom na podium
12.30-13.30 - odbiór dyplomów pamiątkowych w biurze zawodów

 

 

Informacja nadesłana