19 LUTEGO, O GODZINIE 17:00 Brodnicki Dom Kultury zaprasza do hali OSiR na koncert PAŃSTWOWEGO ZESPOŁU LUDOWEGO PIEŚNI I TAŃCA "MAZOWSZE". Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Brodnicy, Jarosław Radacza.

"Mazowsze" należy do największych na świecie zespołów artystycznych sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Jego rodowodem są źródła, które podkreślają, że wśród innych mód jesteśmy sobą. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe i działalność na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego, "Mazowsze" uznawane jest za zespół narodowy i zyskało miano Ambasadora Polskiej Kultury. Dla obcokrajowców, zespół był jedną z pierwszych możliwości poznania polskiej kultury - "Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" napisał o zespole szwajcarski dziennik "Gazette de Lausanne", a Jerzy Waldorff nazwał "Mazowsze" perłą w koronie Rzeczypospolitej.

Od 1948 roku siedziba zespołu mieści się w Otrębusach, w dworze Karolin, zmodernizowanym i rozbudowanym w 2009 roku na Europejskie Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej "Matecznik-Mazowsze" w Karolinie.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w BDK.Brodnicki Dom Kultury