Trzy dni, kilkanaście spektakli, niezwykli aktorzy i cudowna publiczność - tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć! Już po raz XIII, w dniach 15-17 czerwca 2018, w Brodnickim Domu Kultury gościć będą amatorskie grupy teatralne, z całej Polski.
OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BRODNICKA UCZTA TEATRALNA –  BUT 2018 potrwa trzy dni, a zainauguruje go 15 czerwca, o godz. 18.00, ANETA TODORCZUK-PERCHUĆ, premierowym spektaklem, "MATKA, ŻONA, KOCHANKA"!


Występują: Aneta Todorczuk-Perchuć, Tomasz Krezymon (piano)
Reżyseria: Anna Gryszkówna
Scenariusz: Aneta Todorczuk-Perchuć
Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru w brodnickim Domu Kultury).

Wydawałoby się, że bycie kochanką to totalny flow i czysta przyjemność. Żoną - oldskulowa fucha, a matką - duma i odpowiedzialność…. Jak ogarnąć jednocześnie te trzy role? Jak pogodzić ze sobą pracę na trzech równoległych etatach? I to w dodatku nie otrzymując za żadną z nich wynagrodzenia? Bezpłatny to można mieć urlop, a tu nie dość, że nie ma chwili odpoczynku, a pracę wykonuje się w gratisie, to trzeba nieźle się nakombinować, żeby wyjść z twarzą, a nawet przy odrobinie sprytu czerpać przyjemność…
Czy istnieje recepta na pogodzenie tych trzech ról? Czy jest sposób, żeby być jednocześnie kobietką i taranem? Niańką i sekstorpedą? Mistrzem kuchni, cichym zarządcą, mózgiem, chodzącą subtelnością, kokietką i blond-pułapką?
„Pokochaj samą siebie” - krzyczą slogany z okładek kobiecych pism - tylko co to znaczy?
Aneta Todorczuk-Perchuć w muzodramie „Matka żona i kochanka” stara się udzielić odpowiedzi na powyższe pytania. Mogą się one nie spodobać. Mogą one zmotywować do działania. Mogą rozśmieszyć, bo aktorka śpiewając znane piosenki ośmiesza samą siebie i próbuje rozprawić się z mitem bycia kochaną, a jednocześnie perfekcyjną, kobiecą i idealną panią domu z dużym dystansem ale bardzo szczerze. Będą takie utwory jak „All about a bass”, „Dziewczyny lubią brąz”, „Jej portret”, „Polska Madonna”, „Ostatnia niedziela”, czy „Zaopiekuj się mną”. Będzie szczerze, będzie bardzo zabawnie, kobieco a czasem rubasznie. Na pewno prawdziwie i bez ściemy.

Aneta Todorczuk-Perchuć - aktorka i wokalistka. Ukończyła Liceum Muzyczne w klasie skrzypiec oraz Akademię Teatralną w Warszawie, na Wydziale Aktorskim. Jeszcze przed ukończeniem studiów zadebiutowała w sztuce Jana Englerta, na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Później zaczęła występować w największych polskich teatrach oraz wcielać się w wiele ról filmowych, serialowych i dubbingowych. W ostatnim czasie, widzowie mieli okazję zobaczyć ją w serialach: ”Rodzinka.pl”, ”Singielka” czy ”Druga szansa”.

Tomasz Krezymon - kompozytor, aranżer, pianista. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje na stałe z Michałem Bajorem. Jako aranżer współpracował m.in. z Festiwalem Zaczarowana piosenka, Filharmonią Bałtycką, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Łodzi, Big Bandem BBC z Londynu, a także z Telewizją Polską i ambasadą USA. Producent muzyczny i aranżer płyty Piosenkowa Spiżarnia, wydanej przez Polskie Radio w 2011 r. Jako kompozytor współpracował z Teatrem Powszechnym w Warszawie, Teatrem Polskiego Radia, Teatrem Jaracza w Łodzi, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku czy Teatrem Muzycznym w Gdyni. Od 2018 roku jest także kierownikiem muzycznym Teatru im. Jaracza w Olsztynie.

BUT 2018 - HARMONOGRAM

16 CZERWCA - SOBOTA

10:00 - TEATR „GŁOSY” - Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach - „Książę i żebrak”.

11:15 - SCENA MŁODYCH "STUDIO P" - MDK Toruń - „Sprawa Dżosza”

12:10 - ANGELIKA SOKÓLSKA z Wrocławia - „Ja, Mania”
13:00 - STUDIO TEATRALNE „Oj” - Kutnowski Dom Kultury - „Trzy siostry (ale nie te Czechowa, tylko czarownice z Makbeta)”.

13:30-15:00 – PRZERWA

15:00 - TEATR "POCZEKALNIA SNÓW" - Słupski Ośrodek Kultury - TEATR "RONDO" - „A po tym nastała cisza”.

16:00 - "COKOLWiEK" (Czarująco Optymistyczni Kabareciarze Oczekujący Licznych Wielbicieli i Entuzjastycznego Klaskania) - SZKOŁA PODSTAWOWA NR 3 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W LUBONIU - „Co jest grane?”

16:45 - GRUPA TEATRALNA „od jutra” - Kutnowski Dom Kultury - „Chmurny tryptyk z trupem w tle”

17:40 - TEATR "KOMPROMISU NIE BĘDZIE" - Sopot - „Caramba!”

17 CZERWCA - NIEDZIELA

10:00 - TEATR "W KRATKĘ" (spektakl dziecięcy) - Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach - „Piraci”

10:50 - TEATR "COKOLWIEK" (spektakl dziecięcy) - Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie - Koźlu - „Kopciuszek”

11:40 - TEATR "AMOŻE" (spektakl dziecięcy) - GMINNE CENTRUM KULTURALNO-BIBLIOTECZNE w SAMBOROWIE - „Gliniane serce”

12:20 - Grupa Teatralna Ło/men - MIEJSKI OŚRODEK KULTURY LUBAWA - „Januszek - Hardcor Disco”.

OK. 15:30 - OGŁOSZENIE WYNIKÓW/ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

BDK