Od poniedziałku, 24 września, ruchem klientów rejestrujących pojazdy w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Brodnicy będzie kierować elektronika. Rozwiązanie znacznie usprawni obsługę.


Elektroniczne kierowanie ruchem od strony technicznej będzie wyglądało w ten sposób, że klient, który przyjdzie do starostwa zarejestrować pojazd, zanim wejdzie do biura obsługi, będzie zobowiązany pobrać wydruk z numerem ze zlokalizowanego na korytarzu biletomatu. W odpowiednim czasie kod z numerem klienta oraz stanowiska, do którego ma podejść, zostanie wyświetlony  po lewej stronie tablicy zawieszonej nad drzwiami Rejestracji Pojazdów. Jeśli  informacja będzie odpowiadała numerowi pobranego biletu, będzie można wejść i podejść do wyznaczonego stanowiska. Ponowne przywołanie klienta, który opuści pomieszczenie Rejestracji Pojazdów, by np. dokonać opłaty, będzie odbywało się za pomocą wyświetlacza po prawej stronie.

Szczegółowa informacja dotycząca procedury postępowania dostępna będzie w instrukcji przy biletomacie.

Wprowadzenie elektronicznego systemu kolejkowego, oprócz usprawnienia obsługi, ma na celu realizację wymagań, które stawiają przepisy dotyczące ochrony danych osobowych RODO.

Przemysław Majchrzak/Starostwo Powiatowe