Do policyjnego aresztu w Brodnicy, trafił 24-letni mężczyzna, który kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca został zatrzymany dzięki prawidłowej postawie przypadkowych osób. Świadkowie wezwali patrol policjantów.

W poniedziałek (22.10.) brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie od obywatela, że wraz z innymi osobami ujawnili pijanego kierowcę. Dyżurny natychmiast wysłał patrol ogniwa patrolowo interwencyjnego. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, ustalili, że zgłaszający wraz ze znajomymi podróżując swoim samochodem, zaobserwowali forda mondeo, którego kierowca jechał od strony do strony. Świadkowie widząc zatrzymujący się pojazd na pobliskiej stacji paliw, niezwłocznie poinformowali policję. 24-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy. Alkotest wykazał u zatrzymanego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo, mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na ogromne uznanie zasługują obywatele, którzy bez wahania informując policję udaremnili kierowcy dalszą jazdę. Być może dzięki ich odpowiedniemu zachowaniu, zapobiegli tragedii na drodze.

KPP Brodnica