W brodnickich punktach szczepień przeciwko COVID-19, systematycznie odbywają się szczepienia zarówno osób dorosłych jak i dzieci od 5 r. ż.

Przypominamy, że szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat rozpoczęły się w Polsce 16 grudnia 2021 r. Są one wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer/BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej. Ministerstwo Zdrowia apeluje do rodziców o podejmowanie decyzji o szczepieniu dzieci.

W dalszym ciągu funkcjonuje miejska infolinia dotycząca szczepień: 514-973-249 – czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 – 15.00
Pod tym numerem można uzyskać wszelkie informacje dotyczące punktów szczepiennych na terenie Brodnicy oraz zgłosić potrzebę transportu osób, które nie są same w stanie dotrzeć do punktu szczepień.

Po uprzednim zapisaniu się na szczepienie, można zgłosić potrzebę skorzystania z dojazdu. Pomoc mogą uzyskać osoby posiadające:
- aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami
- mających trudności z dostępem do punktu szczepień - np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

Pamiętajmy, że szczepienia są najskuteczniejszą metodą walki z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.
Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze się nie zaszczepili, do skorzystania z tej możliwości w punktach szczepień na terenie Brodnicy