2 lutego 2022 r. o godz. 10.00 w Domu Harcerza w Brodnicy odbędzie się spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące mikrodotacji w ramach projektu „Inicjuj z FIO 3.0”.

Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica wraz z Stowarzyszeniem KujawskoPomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK realizuje projekt „Inicjuj z FIO 3.0”, w ramach którego przyznawane będą mikrodotacje na oddolne działania mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to kontynuacja programu grantowego realizowanego od 2014 roku. W ramach „Inicjuj z FIO 3.0” w 2022 roku przewidywany jest jeden konkurs.

W ramach projektu przyznawane będą mikrodotacje:
- do wysokości 10 000 zł na rozwój organizacji dla: • młode organizacje pozarządowe – działające nie dłużej niż 60 miesięcy
- do wysokości 5 000 zł na działanie ze sfer pożytku publicznego dla:
• grupy nieformalne – składające się z min. 3 osób, realizujących działania społecznie użyteczne
• grupy samopomocowe – sąsiedzkie, osiedlowe itp.

Dotację można przeznaczyć m.in. na realizację działań w każdej ze sfer pożytku publicznego, sprzęt związany z obszarem działań młodej organizacji pozarządowej, podniesienie kwalifikacji pracowników/wolontariuszy organizacji, opracowanie merytorycznych planów rozwoju, adaptację lokalu.
Ogłoszenie konkursu i nabór wniosków: 20.01.2022 – 13.02.2022. Dokumentacja konkursowa dostępną będzie na stronie internetowej www.trgp.org.pl.
Zgłoszenia przyjmowane będą pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 726-088-405. W treści zgłoszenia proszę podać: imię i nazwisko, numer telefonu, datę i miejsce spotkania oraz nazwę reprezentowanej organizacji pozarządowej/grupy nieformalnej lub samopomocowej.