Na tegoroczne Dni Brodnicy, które odbywać się będą od 25 czerwca do 3 lipca zaplanowano wiele atrakcji.

Mieszkańców Brodnicy ucieszy zapewne wiadomość, że na zakończenie święta miasta z koncertem wystąpi Krzysztof Zalewski oraz Ania Dąbrowska. Koncert gwiazd na brodnickim przedzamczu rozpocznie się o godzinie 20.00. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Brodnicy. Wstęp Wolny! Zapraszamy.

godz. 20.00 - koncert Ani Dąbrowskiej
Ania Dąbrowska – polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Zadebiutowała w 2004 roku albumem pt. Samotność po zmierzchu, który zdobył wysokie uznanie krytyki i publiczności. Kolejne wydawnictwo pt. Kilka historii na ten sam temat z 2006 roku było jej pierwszym albumem nawiązującym do tradycji polskiej muzyki lat 60., co kontynuowała na kolejnych dwóch płytach. Wydała sześć albumów studyjnych, z których pięć trafiło na pierwsze miejsce listy sprzedaży w Polsce i uzyskało status platynowych. Laureatka dziewięciu nagród muzycznych „Fryderyków”

godz. 21.30 – koncert Zalewskiego
Krzysztof Zalewski debiutancką płytę - rockową, ostrą, surową - wydał zaraz po wygranej „Idola" w 2004 i po jakimś czasie słuch po nim zaginął – ale to nie znaczy, że zrezygnował z muzyki. Wręcz przeciwnie! Terminował u Nosowskiej i w Heyu,grał w Muchach i Japoto, występował z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem „Zelig". To wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem. Dla wszystkich, ale nie dla każdego. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce.
Rok 2016 to nowa odsłona - płyta „Złoto" - najbardziej osobista, a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Krzysztofa Zalewskiego. Płyta ta otworzyła mu drogę do udziału w najciekawszych projektach dziejących się na polskim rynku muzycznym - jak np. Męskie Granie. To dla tego projektu Zalewski napisał utwór „Początek", który w bardzo szybkim tempie osiągnął ponad 100 milionów wyświetleń. Kolejny singiel „Kurier", który powstał do filmu Władysława Pasikowskiego również okazał siędużym przebojem. W roku 2017 z inicjatywy festiwalu w Jarocinie powstał projekt oraz album „Zalewski śpiewa Niemena"
Rok 2020 przyniół kolejny autorski album pt. „ Zabawa". To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień i mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Na przekór czasom, ale nie ludziom wbrew. Promując album "Zabawa" Zalewski zagrał w ubiegłym roku ponad 100 koncertów, ale znalazł też czas żeby zagrać w filmie o Kalinie Jędrusik w znakomicie przyjętym obrazie w reż. Katarzyny Klimkiewicz „Bo we mnie jest seks"
W roku 2021 Krzysztof Zalewski dołączył do grona artystów zaproszonych do udziału w prestiżowym, ikonicznym wręcz formacie MTV Unplugged. Pod tym szyldem zarejestrowano wiele legendarnych koncertów – ze słynnym występem Nirvany na czele. MTV Unplugged Zalewskiego to występ w stu procentach akustyczny. W jego przypadku brak prądu jeszcze bardziej uwypuklił znakomite aranżacje utworów. Brzmienie dopełnia nieobecna wcześniej na koncertach Zalewskiego bardzo efektowna sekcja dęta, chórek oraz goście specjalni.
To koncert bez prądu, ale pełen mocy, w każdej sekundzie, od „Her Majesty" z płyty „Zelig", którą Zalewski zaczyna swój występ unplugged, przez piosenki z najnowszego albumu „Zabawa", po „Miłość Miłość" na finał. Jest i premiera: napisany specjalnie na potrzeby koncertu MTV Unplugged utwór „Ptaki", piosenka apel, by wznieść się ponad podziały.
Podczas koncertu 3.07.2022 w Brodnicy będzie można usłyszeć wszystkie największe przeboje artysty w wersji absolutnie elektrycznej, ale też wiele wiele więcej... :)