Zapraszamy mieszkańców Brodnicy na bezpłatne badania densytometryczne, które będzie można wykonać 8 września 2021 r. w godzinach od 10.00 do 16.00 w mobilnym punkcie usytuowanym na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Brodnicy (ul. Kamionka 23).

O szczęściu może mówić kierowca berlingo, który dzisiejszego ranka nie zatrzymał się przed znakiem „STOP” przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym i „otarł się ” o przejeżdżającą lokomotywę. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 złotych i 6 punktami karnymi.

Wypadanie i utrata włosów jest problemem dotykającym znaczną część populacji mężczyzn, rzadziej, ale zdarza się ona także u kobiet. Istnieje wiele metod leczenia łysienia, jedną z nich jest transplantacja włosów. Zastanawiając się nad takim zabiegiem warto poznać szczegóły związane z jego przeprowadzaniem.

Namioty aluminiowe mają coraz większą grupę zwolenników. Wykorzystuje się je głównie w celach reklamowych. Aluminiowa konstrukcja takich namiotów zapewnia im stuprocentową trwałość oraz wytrzymałość, dlatego poradzą sobie praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych. Do tworzenia namiotów z aluminium wykorzystywane są najlepszej jakości materiały, posiadające odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki temu końcowy produkt charakteryzuje się bardzo długą żywotnością.

Towarzystwo Przyjaciół Kultury „Ziemia Michałowska” w Brodnicy zaprasza na IX Festiwal Piosenki Biesiadnej „od Biesiady do Biesiady” Przegląd Zespołów Artystycznych Brodnica 2019.

Ślub do ważny moment nie tylko dla Pary Młodej. Także druhna przeżywa wesele bliskiej jej osoby i swoją w nim rolę. Taki dzień zasługuje na wyjątkową oprawę i wyjątkową stylizację.

Każdy z nas żyje szybko, a każda wolną chwilę chcemy wykorzystać jak najlepiej. Jadąc w autobusie, tramwaju czy pociągu, wiele osób uczy się języków, słucha audiobooków lub odpręża się po pracy słuchając muzyki. W środkach transportu traci się naprawdę sporo czasu, a można go odpowiednio spożytkować. Bardzo pomagają w tym słuchawki bezprzewodowe do telefonu. Podłączając je możemy robić to, co jest dla nas interesujące, jednocześnie nie przeszkadzając innym.

W ogrzewaniu na podczerwień energia elektryczna przekształca się bezpośrednio w promieniowanie podczerwone, które nagrzewa w danym pomieszczeniu podłogę, meble, ściany, sufit oraz domowników. Pośrednio, dzięki tym elementom nagrzewa się również powietrze.

Korzystasz z miękkich dywaników samochodowych wykonanych z tkaniny? Nie ma w tym nic dziwnego, są estetyczne i sprawiają, że wnętrze auta jest przytulne.

Doświadczenie profesjonalistów dekarskich i ludzi nadzorujących konstrukcje dachów ukształtowało obraz blachy trapezowej będący wypadkową chęci oszczędzenia oraz postawienia na łatwość wykonania pokrycia. Jeszcze dekadę temu, kiedy inwestora napędzał pośpiech a nakłady finansowe musiały zostać skutecznie odchudzone, decydowano się właśnie na blachę kształtowaną w ten sposób. Materiał zaś nigdy nie zawodził, nawet w rękach świeżo upieczonych fachowców. Co jednak dziś może zaoferować ekskluzywnym projektom deweloperskim ten doskonale przygotowany surowiec?

Zamiast kolejnego, niepotrzebnego bibelotu możesz podarować bliskiemu niezapomnianą przygodę, którą będzie wspominać latami! Niezależnie od tego, czy będzie to jazda sportowym samochodem, romantyczna kolacja we dwoje czy rejs statkiem. Prezenty, których nie można dostać, ale należy je przeżyć gwarantują udany dzień: w pojedynkę, w grupie czy w parze.

Prawie dekada upłynęła od momentu, gdy mieszkańcy powiatu brodnickiego po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w Dniach Energii Odnawialnej. Przez ten czas impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Brodnicy zapracowała na miano marki będącej znakiem firmowym Powiatu Brodnickiego.   

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018r., poz. 994 z późn. zm.) zwołuję XL sesję Rady Miejskiej w Brodnicy, która odbędzie się w dniu 16 października 2018r. o godz. 13.00 w Sali Wielkiej Pałacu Anny Wazówny, z następującym porządkiem obrad:

Brodniccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj (2.07.) w miejscowości Zgniłobłoty. Jeden z kierujących pojazdem , jak się okazało miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Od mężczyzny pobrano krew do badań, aby sprawdzić w jakim stanie był, kiedy doszło do zdarzenia.

20 czerwca na zamku w Gniewie odbyła się gala finałowa przedsięwzięcia Gospodarczo-Samorządowego HIT Regionów2018 Kujaw i Pomorza 2018.

17 kwietnia 2018 r. w godzinach od 12.00 do 14.30 w Starostwie Powiatowym w Brodnicy (ul. Kamionka 18, sala nr 102) dyżurować będą specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu.

Stłuczki mają miejsce nie tylko na ulicy. Równie często zdarzają się także na parkingach, szczególnie przed supermarketami czy galeriami. W takich miejscach łatwo o zarysowanie auta, a nawet o większe szkody. Ponadto często zdarza się, że kierowcy nie mogą samodzielnie ustalić winnego kolizji, a czasem nawet sprawca zdarzenia odjeżdża, by uniknąć odpowiedzialności.

Choć szczotkowanie zębów jest czynnością, którą wykonujemy co najmniej dwa razy dziennie, często nie robimy tego w stu procentach prawidłowo.

Inspektorat ZUS w Brodnicy zaprasza na szkolenie-  renta rodzinna.

Brodniccy policjanci zatrzymali wczoraj (16.05.) do kontroli drogowej rowerzystę, który jechał  krajową 15, w stanie nietrzeźwości. 68-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

W ramach organizowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Brodnicy odbędą się zajęcia: