W celu osiągnięcia przychodów każdy podatnik ponosi pewne koszty. Z takiego założenia wychodzi ustawodawca, który przy dwóch z czterech form opodatkowania pozwala podatnikom na zmniejszenie przychodów o poniesione koszty ich uzyskania. Czym są koszty uzyskania przychodu według PIT i jak je poprawnie rozliczyć w zeznaniu rocznym?

Czego potrzebujesz do zorganizowania spotkania przy herbacie, które będzie wspominane ze szczerym uśmiechem? Z pewnością przydadzą się: prosty, ale treściwy plan działania i wspaniałe dodatki dla domu. Czytaj dalej – dowiedz się, jak stworzyć dobry plan oraz jakie filiżanki z porcelany wybrać.

Każdy, kto chce odnosić sukcesy na giełdzie, musi poznawać mechanizmy jej działania i zdobywać doświadczenie. Efektywność w tym zakresie to wypadkowa wielu różnych czynników. Jednym z tych najważniejszych są decyzje podejmowane przez inwestorów.

Zakup używanego samochodu opłaca się przede wszystkim ze względów finansowych. Trzeba jednak brać poprawkę na ryzyko, z jakim nieodmiennie się on wiąże. Pomimo tego większość Polaków decyduje się na taki nabytek – warto przy tym zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Kryptowaluty to jeden z najpopularniejszych sposobów na zainwestowanie zgromadzonego kapitału. Pierwsza kryptowaluta na świecie została stworzona w 2009 roku. Od tego czasu tysiącom osób udało się zarobić na kryptowalutach spore pieniądze. W poniższym artykule odpowiadamy, gdzie kupować i sprzedawać kryptowaluty.

W naszym kraju za jazdę pod wpływem alkoholu grożą dotkliwe konsekwencje. W zależności od stężenia alkoholu Kierowcy pojazdu mechanicznego, u którego wykryto obecność alkoholu grozi zatrzymanie prawa jazdy. Jeżeli w wyniku kontroli drogowej alkomat wskaże stan po spożyciu lub nietrzeźwości, funkcjonariusz ma prawo zatrzymać dokument uprawniający di kierowania pojazdem. Według statystyk, do połowy stycznia 2022 polska policja zatrzymała niemal 3200 osób kierujących po spożyciu - najwięcej zatrzymań, bo aż niemal 400 miało miejsce w Nowym Roku.

Pożyczki krótkoterminowe to niewielkie kwoty gotówki, z których mogą skorzystać osoby, które muszą pokryć nagłe lub nagłe wydatki. Są one dostępne z różnych źródeł i mają różne warunki. Pożyczki krótkoterminowe są również nazywane chwilówkami. Są formą kredytu, którą łatwo uzyskać i którą można wykorzystać do różnych celów. Pożyczki krótkoterminowe mają wysokie oprocentowanie, ponieważ wymagają od pożyczkobiorców spłaty pożyczki w krótkim okresie czasu, zwykle jednego miesiąca lub krócej.

Już niedługo rozpoczną się prace nad deklaracjami podatkowymi. Od 15 lutego 2022 roku formalnie będzie można składać zeznania za cały rok 2021, aż do końca miesiąca kwietnia. Wszystko działa jednak z pewnymi utrudnieniami ze względu na trwającą epidemię koronawirusa (SARS-CoV-2). Dlatego warto przygotować się do pracy i poważnie przeanalizować możliwość przejścia na rozliczenie elektroniczne (czyli PIT online). Dlaczego tak wielu podatników już pracuje na PIT online? Jakie najważniejsze zalety tego rozwiązania wskazują?

Rachunek i faktura są dokumentami księgowymi, które powszechnie wykorzystuje się w obrocie gospodarczym. Ich celem jest dokumentowanie wszystkich firmowych wydatków oraz dochodów. Co istotne, to prawo dokładnie reguluje ich wystawianie, w związku z tym, to który z nich wystawiamy, zależne jest od okoliczności, nie ma tu miejsca na dowolność. Warto również pamiętać, że są to dokumenty, które muszą mieć określony wygląd, a zawarte w nich informacje również z góry wskazane.

Potrzebujesz 1000, 2000 lub 5000 zł? Chciałbyś je uzyskać nie angażując przy tym całego sztabu operacyjnego? Jest to możliwe, jeżeli zdecydujesz się na zaciągnięcie pożyczki przez Internet.