Martwi Cię, że lakier Twojego samochodu stracił blask? Chciałbyś, aby znowu zachwycał połyskiem? Znamy prosty sposób na to, by Twój pojazd ponownie wyglądał jak nowy. Woskowanie auta to najlepsze, co możesz zrobić dla swojego samochodu. Jak taki proces wygląda? Czego będziesz potrzebował? Wszystko Ci wyjaśnimy!

Po co woskować samochód?

Pewnie zastanawiasz się, po co tak naprawdę woskować samochód. Czy względy estetyczne są tego warte? Jakie możesz mieć korzyści z tego procesu? Woskowanie faktycznie sprawi, że Twoje auto będzie prezentowało się lepiej, a nawet jakby dopiero wyjechało z salonu. Jednak to nie jest jedyny plus, jaki niesie za sobą ten zabieg. Zabezpiecza on także lakier nie tylko przed jego odpryskiwaniem, czy blaknięciem, ale również przed osadzaniem się plam, a nawet korozją. Wosk tworzy hydrofobową warstwę na powierzchni karoserii, która utrudnia przyczepność oraz wzmacnia lakier.

Czego potrzebujesz do woskowania?

Do woskowania swojego samochodu nie potrzebujesz wiele. Wystarczy wosk, specjalny aplikator oraz ściereczka z mikrofibry. Możesz od razu kupić gotowe zestawy takich produktów. Nigdy nie zamieniaj aplikatora i ściereczki na inne artykuły, które możesz mieć pod ręką. Dlaczego? Nawet pozornie miękkie przedmioty mogą spowodować zarysowania na karoserii. Ponadto przyda Ci się także odtłuszczacz, produkt do usuwania rys oraz glinka do samochodu.

Jak prawidłowo przeprowadzić woskowanie auta?

To naprawdę nie jest trudny proces. Postaw samochód w zacienionym miejscu, aby karoseria się nie nagrzewała. Dokładnie oczyść, odtłuść i osusz lakier. Glinka pomoże Ci pozbyć się nawet głęboko osadzonego drobnego brudu. Jeżeli na powierzchni auta widzisz lub wyczuwasz rysy, użyj preparatów do ich usunięcia. W sklepie możesz znaleźć mleczka i pasty, które Ci to ułatwią. Kiedy lakier będzie już w pełni przygotowany, nałóż wosk specjalnym aplikatorem. Nie nakładaj od razu produktu na cały samochód, ponieważ będziesz miał potem trudności z jego polerowaniem. Odczekaj kilka minut po nałożeniu preparatu, a potem weź ściereczkę z mikrofibry i poleruj nią powierzchnię aż do uzyskania lustrzanego połysku.

Poprawnie wykonane woskowanie auta zapewni Ci powłokę, która utrzyma się nawet kilka miesięcy. Twój samochód nie tylko będzie się wspaniale prezentował, ale również jego karoseria będzie zabezpieczona. Wszystkie niezbędne do tego procesu artykuły znajdziesz np. w sklepie Car Cosmetic. Posiada on szeroki asortyment wysokiej jakości preparatów i akcesoriów, które umożliwią Ci najlepszą pielęgnację Twojego pojazdu.