Chcesz wysłać paczkę i zastanawiasz się, jaki sposób wysyłki jest najwygodniejszy? Zależy Ci na tym, aby załatwić wszystko szybko i bez zbędnych formalności? Zobacz więc, jakie metody wysyłki Ci to zagwarantują. Wybierz sposób, który zapewni Ci najwięcej korzyści. Możesz nadać przesyłkę bez stresu. 

Zakupy internetowe cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Większość z nas z pewnością niejednokrotnie zamawiała produkty przez Internet. Kontakt z firmami kurierskimi nie jest nam więc obcy. Jednak dostać paczkę, to coś zupełnie innego, niż ją wysłać. A z taką sytuacją mamy do czynienia znacznie rzadziej. W związku z tym zawsze, gdy trzeba nadać paczkę, pojawia się mnóstwo pytań i dylematów. Obecnie, jeśli chodzi o firmy kurierskie oraz metody wysyłki wybór jest naprawdę spory. Dlatego, zanim ją nadasz, koniecznie sprawdź, jakie masz opcje. Wybierz kuriera i nadaj paczkę taniej i na warunkach, jakie Ci odpowiadają. 

Nadanie przesyłki — jak zamówić kuriera pod wskazany adres?

Pierwszym sposobem na nadanie przesyłki kurierskiej, jest po prostu zamówienie kuriera. Taka opcja cieszy się obecnie coraz większą popularnością, ponieważ jest bardzo wygodna i nie wymaga od nas właściwie żadnego wysiłku. Tym sposobem możemy wysłać paczkę bez wychodzenia z domu, co może okazać się ogromnym plusem.

Jak właściwie wygląda procedura nadania przesyłki w ten sposób? To całkiem proste. Najpierw musisz zamówić kuriera, który przybędzie pod wskazany adres po odbiór paczki. Możesz zrobić to przez Internet, korzystając ze strony firmy przewozowej. Wystarczy, że wybierzesz daną usługę i wypełnisz formularz nadania przesyłki. Broker usług kurierskich pojawi się u Ciebie w celu odebrania paczki w wyznaczonym terminie. Wystarczy, że wręczysz mu gotową przesyłkę i gotowe. 

Nadanie przesyłki kurierskiej w Paczkomacie — szybko i wygodnie

Jednym z najczęściej stosowanych sposobów doręczenia przesyłki są Paczkomaty. To Twoja druga możliwość łatwej i szybkiej wysyłki. Paczkomaty umożliwiają niezwykle wygodne i tanie nadanie paczki, ponieważ cały ten proces jest w pełni zautomatyzowany. Tutaj kurier nie jest Ci potrzebny, ponieważ samodzielnie nadasz paczkę w jednym z pobliskich Paczkomatów. Wszystko załatwisz za pomocą smartfona lub laptopa. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz nadania, w którym wypiszesz dane Twoje oraz adresata. Na tym etapie musisz też wybrać z listy Paczkomat, do którego wyślesz paczkę. Tą metodą możesz zarówno dostarczyć przesyłkę do innego Paczkomatu, jak i bezpośrednio pod konkretny adres. 

Kurier czy Paczkomat — jaki sposób wysyłki jest lepszy?

Z pewnością zastanawiasz się teraz, która metoda wysyłki jest lepsza. Nie ma tutaj jednak jednoznacznej odpowiedzi. Każda z nich bowiem ma swoje plusy. Wszystko zależy więc przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Jeśli spędzasz dużo czasu w domu, zajmujesz się dziećmi, czy też masz pracę zdalną, najlepiej zamów kuriera. Dzięki temu oszczędzisz sporo czasu. Jeśli natomiast przez większość dnia jesteś poza domem i codziennie załatwiasz ''sprawy na mieście'', to samodzielne nadanie paczki sprawdzi się w Twoim przypadku znacznie lepiej. 

Planując wysłanie paczki, pamiętaj, aby szczególną uwagę zwrócić na jej kształt oraz sposób jej zapakowania. Musisz zrobić to zgodnie z wytycznymi dostępnymi na stronie firmy kurierskiej. Tylko wtedy bowiem kurier bez problemu ją od Ciebie odbierze.