Paznokcie żelowe są jedną z najbardziej popularnych metod manicure wybieraną przez kobiety. Prezentują się świetnie przez długi czas, co jest ich ogromną zaletą. Kluczem do idealnie wykonanych paznokci są nie tylko umiejętności stylistki, ale także odpowiednio dobrane produkty. Zastanawiasz się, jaki żel wybrać? Rozwiejemy Twoje wątpliwości. Poznaj żel 3 fazowy i jego właściwości!

Co składa się na żel 3 fazowy?

Gdy zaczynasz przygodę z żelową stylizacją paznokci, możesz odrobinę pogubić się wśród dostępnych możliwości. Wybór właściwego żelu przy tylu dostępnych produktach może być naprawdę trudny, szczególnie dla osoby początkującej. Istnieją dwa podstawowe typy żeli do paznokci: jednofazowe i trójfazowe. Dziś zajmiemy się właściwościami i działaniem tych drugich. 

Żel 3 fazowy w istocie składa się z trzech odrębnych produktów, dzięki którym można przedłużyć płytkę. Pierwszy z nich to warstwa podkładowa - od niego zaczyna się cały proces stylizacji. Na odtłuszczoną płytkę wystarczy nałożyć cienką warstwę. Jego działanie zwiększa przyczepność naturalnej płytki do paznokcia. 

Kolejny to warstwa budująca. Tutaj zaczyna się proces tworzenia paznokcia oraz kreowania jego kształtu. Ten element zestawu dostępny jest w różnych kolorach. Chociażby w sklepie Nails znajdziesz między innymi żel nadający odcień różowy, mleczny, a nawet pod modne baby boomer. Zazwyczaj jest średnio gęsty i aplikuje się go bezpośrednio na podkład bazowy.

Ostatnia część 3 fazowego żelu do paznokci to warstwa nabłyszczająca. Nadaje stylizacji połysk i stanowi wykończeniowy element całego procesu. Brzmi skomplikowanie? W praktyce wygląda to o wiele łatwiej i przyjemniej. W końcu nie bez przyczyny żel 3 fazowy jest tak często wybieranym i polecanym produktem.

Jakie są zalety stosowania żelu 3 fazowego?

Stylizacja paznokci metodą żelową to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych technik. Posiada wiele zalet, których inne metody nie są w stanie nam zagwarantować. Główny atut to łatwa aplikacja. Żel pozwala na spokojny tryb pracy, utwardza się dopiero pod wpływem lampy. Daje to możliwość dopracowania stylizacji, co jest ważne szczególnie dla osób początkujących.

Żel 3 fazowy bardzo skutecznie nabłyszcza paznokcie w końcowym etapie - w tej kwestii nie ma sobie równych. W porównaniu z preparatem 1 fazowym daje znacznie mocniejszy efekt nabłyszczenia. Jego dużym plusem jest także brak nieprzyjemnego zapachu.

Na jaki żel 3 fazowy warto zwrócić uwagę?


Dobrej jakości produkty to gwarancja udanej stylizacji. Z tego powodu warto wybrać żel, który będzie bezpieczny, a jednocześnie pozwoli na perfekcyjne dopracowanie wyglądu paznokci. Milk Rose 3 Phase, dostępny w np. sklepie Nails, to jasno-różowy, średnio gęsty żel trzyfazowy. Świetnie sprawdzi się na naturalnej płytce, tipsach i w formie. Jego ogromną zaletą jest odporność na uszkodzenia. Pomimo gęstej konsystencji, zachowuje właściwości samopoziomujące.