Ochrona przed wirusami oraz dbanie o zdrowie to dziś priorytet. Niestety wiele z nich z łatwością rozprzestrzenia się w powietrzu, dlatego bardzo ważne jest, aby odpowiednio dezynfekować całą przestrzeń w mieszkaniu. Domowe sposoby na pozbycie się wirusów i bakterii mogą okazać się nieskuteczne. Jednak z pomocą przychodzi ozonator domowy! To niewielkie urządzenie oczyszcza nie tylko powietrze, ale również żywność czy wodę z drobnoustrojów. Pomaga też pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Czy warto mieć go w swoim wyposażeniu? Zdecydowanie tak! Ozonator domowy to sposób na zdrowsze życie.

Chorobotwórcze bakterie i wirusy

Zarówno z bakteriami, jak i wirusami stykasz się każdego dnia. I wcale nie musisz w tym celu wychodzić z domu. Te mikroskopijne cząsteczki są nie tylko w Twoim organizmie, ale też najbliższym otoczeniu – również w domu. Zagnieżdżają się wszędzie. Są zarówno na ubraniach oraz rzeczach codziennego użytku, jak i w dywanach, kanapach, czy nawet łóżku. Wirusy i bakterie wywołują dwa rodzaje infekcji.

- Infekcje wirusowe – charakterystyczne objawy to podwyższona temperatura, dreszcze, ból gardła, suchy kaszel, ból głowy i stawów. Są typowe dla przeziębienia i grypy.

- Infekcje bakteryjne – do najbardziej znanych należą zapalenie ucha, angina czy borelioza. Towarzyszy im z reguły wysoka temperatura i ostry ból gardła.

Wirusy i bakterie bardzo szybko rozprzestrzeniają się w powietrzu, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach z ograniczoną wentylacją. Osiadają na powierzchniach użytkowych i stanowią ryzyko dla Twojego zdrowia. Dlatego tak ważna jest skuteczna dezynfekcja powietrza w domu.

Ozonator domowy oczyści powietrze w Twoim domu

Ozonator domowy z oferty MOFF Oczyszczacze dla Twojego zdrowia to urządzenie, które, jak sama nazwa wskazuje, wytwarza ozon. Jest to gaz o bardzo silnych właściwościach dezynfekcyjnych, który rozpada się w temperaturze pokojowej. Jego stosowanie jest bezpieczne i jednocześnie ekologiczne. Nowoczesne ozonatory domowe wydzielają go wyłącznie w stężeniu nieszkodliwym dla człowieka. 

Ozon pozostawia w powietrzu charakterystyczny zapach, przypominający ten po letniej burzy. Skutecznie usuwa z pomieszczeń bakterie, wirusy, a także pleśń i grzyby, dzięki czemu będziesz cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Oczyszczanie powietrza czy pomieszczeń to nie wszystkie możliwości ozonatora domowego. W zależności od modelu zdezynfekujesz nim klimatyzację, wnętrze samochodu, sprzęt AGD, a nawet żywność lub wodę.